Cykloztezky v Jizerských horách

Cykloturistika v Jizerských horách

Jizerské hory poskytují skvělé podmínky pro cykloturistiku. Část Jizerské lyžařské magistrály a množství lesních zpevněných cest je vyznačeno jako cyklistické trasy. Povrch cest je místy asfaltový, jinde je zpevněn panely nebo zhutněným perkem. Na své si přijdou příznivci náročných tratí a velkých převýšení, ale i sváteční cyklisté a rodiny s dětmi (především na plochých náhorních pláních).

Cyklozávody na kolech v Jizerských horách

V průběhu roku se pořádá v Jizerských horách hned několik závodů na kolech: Kerda Cup a Jizerská 50 na kolech, která je většinou první týden v červnu.
Cyklistickou sezónu uzavírá poslední závod seriálu cyklomaratónů – Nova Author Cup. Start je vždy druhou říjnovou sobotu a to v Bedřichově nebo v Josefově Dole v Jizerských horách.

Cyklostezky v Jizerských horách

V okolí penzionu Roubenka vede velké množství cyklostezek. Seznam cyklostezek dle náročnosti a umístění naleznete v odkazech níže.
Zajímavostí je tanvaldská cyklostezka Járy Cimrmana vedoucí po stopách nedoceněného českého génia. Celkem devět zastavení připomíná mistrovo působení v kraji.

Náhled
Náhled
Náhled

Důležité odkazy:

Kontaktujte nás

Tento web je hostován u Hosting BlueBoard. Hostujte zde i Váš web.
Doporučuji: Radmila Pátíková - nezávislá kosmetická poradkyně Mary Kay